H.S. basketball playoff schedule this week

Here is a look at the Bryan County teams in action this week in the 2020 OSSAA basketball playoffs.

You can find scores updated throughout the weekend on OklahomaSports.Net. Playoff coverage on OSN is presented by Alliance Mortgage Group – Brandon and Teran Martin, Brokers.

• ACHILLE (Girls)
Achille vs. Thackerville (at Thackerville) – Thurs., 1:30 p.m.
With a win, Achille will play the loser of Whitesboro and Sasakwa (at Stringtown) – Fri., 1:30 p.m.
With a loss, Achille is eliminated.

Sports presented by Indian Nation Wholesale.

• BENNINGTON (Girls)
Bennington vs. Stonewall (at Stonewall) – Thurs., 1:30 p.m.
With a win, Bennington will play the loser of Webbers Falls and Strother (at Stonewall) – Fri., 6:30 p.m.
With a loss, Bennington is eliminated.

• BOSWELL (Boys)
Boswell vs. Eagletown (at Thackerville) – Thurs., 3 p.m.
With a win, Boswell will play the loser of Whitesboro and Sasakwa (at Stringtown) – Fri., 3 p.m.
With a loss, Boswell is eliminated.

• CADDO (Girls)
Caddo vs. winner of Wilson and Rock Creek (at Caddo) – Sat., 6:30 p.m.
Win or lose, Caddo advances to Regional.

• CADDO (Boys)
Caddo vs. winner of Wilson and Rock Creek (at Caddo) – Sat., 8 p.m.
Win or lose, Caddo advances to Regional.

• CALERA (Girls)
Calera vs. Silo (at Silo) – Sat., 6:30 p.m.
Win or lose, Calera advances to Regional.

• CALERA (Boys)
Calera vs. Silo (at Silo) – Sat. 8 p.m.
Win or lose, Calera advances to Regional.

• COLBERT (Girls)
Colbert vs. Tushka (at Allen) – Fri., 6:30 p.m.
With a win, Colbert vs. Allen (at Allen) – Sat., 6:30 p.m.
With a loss, Colbert is eliminated.

• COLBERT (Boys)
Colbert vs. Tushka (at Allen) – Fri., 8 p.m.
With a win, Colbert vs. Allen (at Allen) – Sat., 8 p.m.
With a loss, Colbert is eliminated.

• ROCK CREEK (Girls)
Rock Creek vs. Wilson (at Caddo) – Fri., 6:30 p.m.
With a win, Rock Creek vs. Caddo (at Caddo) – Sat., 6:30 p.m.
With a loss, Rock Creek is eliminated.

• ROCK CREEK (Boys)
Rock Creek vs. Wilson (at Caddo) – Fri., 8 p.m.
With a win, Rock Creek vs. Caddo (at Caddo) – Sat., 8 p.m.
With a loss, Rock Creek is eliminated.

• SILO (Girls)
Silo vs. Calera (at Silo) – Sat., 6:30 p.m.
Win or lose, Silo advances to Regional.

• SILO (Boys)
Silo vs. Calera (at Silo) – Sat., 8 p.m.
Win or lose, Silo advances to Regional.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *